Άλλο ένα βήμα προς τον τίτλο ο ΠΑΟΚ -Νίκησε 3-0 τον Ατρόμητο

0
33

Από το πρώτο ημίχρονο, οπότε και προηγήθηκε 2-0, ο ΠΑΟΚ καθάρισε το παιχνίδι στην Τούμπα με τον Ατρόμητο, ο οποίος έπαιξε χωρίς Χατζηισαΐα, Κουλούρη, Μέγερι και Ρισβάνη. Παίζοντας μπροστά στο κοινό του, δεν δυσκολεύτηκε να κάνει ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε την πρωτοβουλία στην ομάδα της Αθήνας και επέλεξε τις αντεπιθέσεις, σε μία από τις οποίες πέτυχε και τρίτο τέρμα.

Και, όμως, την πρώτη ευκαιρία στο ματς είχε ο Ατρόμητος, μόλις στο 6΄με τον Μάντσον. Βρέθηκε μόνος του με τον Πασχαλάκη, αλλά σούταρε άουτ.

Στο 16΄ο  Άκπομ ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, ο ρέφερι έδωσε πέναλτι, όμως ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου νίκησε τον Βιεϊρίνια.

Το σκορ άνοιξε στο 39΄ο Ολιβέιρα με ωραία κεφαλιά, μετά από σέντρα του Βιεϊρίνια στο σημείο του πέναλτι. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Άκπομ κέρδισε δεύτερο πέναλτι και ο Μπίσεσβαρ έκανε το 2-0. Το τρίτο γκολ πέτυχε στο 82΄ο Σβιντέρσκι, που μόλις είχε μπει στο ματς.αρ να δίνει ασίστ στον νεοεισελθόντα , ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 82’.

Στο 90′ χρεώθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπρούνο κι ο Ατρόμητος τελείωσε το ματς με 10 παίκτες.